SZERZŐI JOGI ELŐADÁSOK
szórakoztatóan
„A halál mellett a
nyilvános beszédtől félünk a legjobban.„
(Julian Brass)
Oktatások, előadások tartása szerzői jogról
magyarul, angolul vagy németül
A jog száraz? Nem nálam! Küldetésem, hogy bebizonyítsam, hogy a jog érdekes, tanulságos és szórakoztató – ha megfelelően tálalják!
Nagy gyakorlattal oktatok szerzői jogi témákban.
Gyakorlott előadóként évek óta kapok felkérést arra, hogy szerzői jogi és hasonló témában beszéljek. Legyen az egy konferencia a Kertész Imre Intézetben vagy a Copy21 Blog éves minikonferenciája, egy vidám rádióbeszélgetés Gálvölgyi Jánossal a szerzői jog alapjairól, esetleg egy kerekasztal-beszélgetés a Művészetek Völgyében az SZTNH vezetőivel – én állom a sarat!
Rendszeresen oktattam és oktatok jelenleg is jogi, szerzői jogi, szellemi tulajdonnal kapcsolatos témákban (többek között a MOME-n, az ELTE IK-n, a Széchenyi István Szakkollégiumban és jelenleg a MODART-ban).
Mivel ma a közösségi médián lehet eljutni a legtöbb emberhez, szerzői jogi tudatosságnövelő videókampányt készítettem. Ez a Youtube-on is elérhető, és ahol a leggyakoribb szerzői jogi városi legendákat irtottam ki.
Ha szerzői jogi témákban szeretnél rendszeresen olvasni, kövess LinkedIn-en!
Gyakorlott előadó vagyok nem jogi témákban is.
Azon túl, hogy a jogot magyarázom, gyakran adok elő általános témákban is. Rendszeresen tartok magyar és nemzetközi rendezvényeken beszédet, Toastmasters klubtag vagyok, továbbá beszédmondásból workshopot is tartottam. A legnagyobb büszkeségem, hogy európai szintű Toastmasters beszédmondó versenyen kétszer is második helyezett lettem.
A színpad szeretete gyerekkorom óta kísér.
Honnan ez az ambíció? Mindig is imádtam a színpadot: gyerekként szavaltam, gimnazistaként szónokversenyekre jártam, egyetemen hét éven át színjátszó csoportban szerepeltem, és jelenleg improvizációs színházban vagyok lelkes tag.
Ügyvédként használható megoldásokat nyújtok szerzői jogi ügyekben – megfizethető áron.
Felvennéd velem a kapcsolatot? Itt tudod megtenni!
Neked is oktatóra, előadóra van szükséged? Keress meg!
MIÉRT ÉN VAGYOK A LEGJOBB
VÁLASZTÁS?
Nálam az érdekes és szórakoztató jogi előadás az alap!
előadói tapasztalat
Beszéd-versenyek
oktatói múlt, YouTube videók
Szerzői jogi témájú
sajtómegjelenéseim válogatása
Az M5 műsorában szerzői jogi szakértőként kérdeztek
A kerekasztal-beszélgetés visszanézhető itt, a Médiaklikk oldalán.
Egy nagy port kavart, politikai visszahangot kiváltott ügyben kérdezett az Ez itt a kérdés c. műsor műsorvezetője az M5 stúdiójában. A téma az MTVA és a Fortepan összecsapása, online felhasználások, és a szerzői jog megsértése. Ügyvédként szigorúan a szerzői jog szemüvegén keresztül vizsgáltam a témát. Nézd vissza!
Gálvölgyi János rádiós műsorában szórakoztató szerzői jogi gyorstalpalót adtam.
Gálvölgyi János hívott meg szerzői jogász ügyvéd vendégnek a Klubrádió „ÖTÖS” című műsorába! Én még nem nevettem ennyit médiaszereplés közben! Le lehet-e „védetni” a „GYÚRUNK, VAZE?” mondatot, hogyan ne csajozz Petőfi-verssel, mi a legkorábbi szerzői joggal kapcsolatos élményem, és miért hordom magamnál mindig a szerzői jogi törvényt?
Hallgasd vissza a beszélgetést itt.
Az RTL KLUB-nak interjút adtam Balázs Klári „plágiumperének” ügyében.
A videó megtekinthető az RTL Klub oldalán.
Balázs Kláriék „plágiumpere” lezárult, engem pedig szerzői jogban jártas ügyvédként arról kérdezett az RTL Klub, hogy mennyiben változott a szerzői jogi jogsértések bizonyítása az elmúlt évtizedekben. 3:15-től kezdődik a velem készült interjú!
Kertész Imre Intézet szerzői jogi-irodalmi konferenciáján felhasználási szerződésekről tartottam előadást.
A videó megtekinthető a Youtube-on.
Fontos megérteni, hogyan lehet szabályosan és érvényesen szerződni, ha megrendelésre ír valaki. A Kertész Imre Intézet „Hogyan lesz pénzem az írásból? című konferenciáján a szövegírók szerzői jogairól adtam elő.
Szellemi tulajdonnal kapcsolatos kerekasztal-beszélgetésre hívtak a Művészetek Völgyébe.
Nézd meg a bejegyzést Instagram-on.
A fesztivál utolsó napján egy nívós kulturális program része lehettem. Több prominens résztvevővel (úgy, mint Pomázi Gyula, az SZTNH jelenlegi elnöke, Bendzsel Miklós, az SZTNH korábbi elnöke, valamint Horváth Péter, a ProArt igazgatója) innovációról, a hazai befektetési kedvről és szerzői jogról beszélgettünk.
Népszavában interjút adtam szerzői jogi témában.
Olvasd el a cikket a Népszava oldalán.
Szerzői jogi kérdések a veszélyhelyzetben! Színházi előadások online közvetítése és otthonról sugárzott Facebook-koncertek témában arról kérdezett a napilap, hogy kell-e a szerzőtől, színészektől engedélyt kérni – 2020-ban a járvány első hullámában a Népszavának adtam interjút a témában!
Az Index kérdezett Ken Follett új regénye kapcsán.
A cikk elolvasható az Index oldalán.
Egy magyar író jogsértésként élte meg, hogy azonos címmel jelent meg hazánkban a világsikerű író regénye. Szerzői jogi szempontból más a helyzet.
Az RTL Klub híradója kérdezett a „Gyurcsány-show” paródiacélú kisvideója kapcsán.
A riporter kérdése, hogy ha az Austin Powers filmsorozatok egy részletét felhasználják a politikai kampány részeként egy kisfilmben, az sértett szerzői jogot, esetleg a paródiakivétel alá esik?
A riportot nézd vissza itt (regisztrációköteles).
NO PHOTO! Az építészeti fotózás jogi kérdései.
Az Építészfórumon megjelent tanulmányomban összefoglalom az épületfotókkal kapcsolatos szerzői jogi problémákat, és részletes gyakorlati útmutatót adok építészeknek és fotóművészeknek.
Botrány a Tháliában!
A Népszava kérdezett a „blackface” szerzői jogi megítéléséről a Martin McDonagh darabja körüli nézeteltérés kapcsán. A teljes cikket előfizetés mellett itt olvashatod el!
Oktatóra, előadóra van szükséged? Keress meg!