SZAKÉRTŐ KOLLÉGA SEGÍT
szerzői jogi ügyben
„I get by with
a little help from my friends!„
(Joe Cocker)
Támogatás nyújtása
ügyvéd kollégáknak
Rám számíthatsz, ha szerzői jogi ügyben kell gyors segítség!
Jó tanács kollégáknak: menj biztosra, szerzői jogi ügyben vonj be szakértő kollégát!
A szerzői jog, a szellemi alkotások joga, a védjegyjog speciális szakterület. Ha általános ügyvédi praxist folytatsz, nem találkozol naponta ilyen ügyekkel.
Mégis elképzelhető, hogy az állandó ügyfelednek most lesz szerzői jogi kérdése, és a megszokott magas minőségben választ vár Tőled. Máskor egy jogvitának lesz szerzői jogi vetülete, vagy egy olyan projektben nyújtasz képviseletet, ahol meg kell vizsgálni a szerzői jogi kérdéseket.
Ilyenkor Te döntesz. Vagy felkutatod a válaszokat, bújod a kommentárt és a szakcikkeket, és elmerülsz a szerzői jog mélységeiben. Vagy leegyszerűsíted az életed, és bevonsz egy szerzői jogban jártas kollégát.
Te hogy döntesz?
Segítség kollégáknak
Naponta segítek kollégáknak szerzői jogi ügyekben. Ők egyrészt hazai ügyvédek, akiknek szerzői jogi ügyekben – akár az egész ügy során, vagy egy-egy részkérdésben – adok állásfoglalást, írok peres beadványt vagy szerződést. Másrészt külföldi kollégáknak is dolgozom, akiket olyan ügyfél bízott meg, aki Magyarországra átnyúló olyan szolgáltatást nyújt, aminek tárgya zenei, irodalmi, más szerzői mű, adatbázis, egyéb kapcsolódó jogi teljesítmények, és ami egy magyar ügyvéd támogatását igényli.
A kollégákkal könnyen megértjük egymást. A jogi támogatást nem a kályhától kezdem, hanem hatékonyan „belecsapunk” a megoldáskeresés közepébe.
Ha nem akarod nulláról most megtanulni a szerzői jog rejtelmeit, hatékony, és gyors válaszokat szeretnél, én szívesen segítek!
Szaktudás, rugalmasság, hatékonyság
Az együttműködést meg tudjuk kezdeni már egy online találkozást követően.
Ezután rugalmasan abba a kérdésbe vonsz be, amibe szeretnéd, akkor, amikor szükséged van rám, és úgy, ahogy neked a leghatékonyabb.
Menj biztosra, szerzői jogi ügyben vonj be szakértő kollégát!
Menj biztosra, szerzői jogi ügyben vonj be szakértő kollégát!
Nem ismersz még?
Nézd meg a szerzői jogos videóim!
Rólam mondták
Tégy egy próbát!
Jelentkezz be egy bemutatkozó beszélgetésre.
az Artisjusnál
Szerzői jogi témájú
sajtómegjelenéseim válogatása
Az M5 műsorában szerzői jogi szakértőként kérdeztek
A kerekasztal-beszélgetés visszanézhető itt, a Médiaklikk oldalán.
Egy nagy port kavart, politikai visszahangot kiváltott ügyben kérdezett az Ez itt a kérdés c. műsor műsorvezetője az M5 stúdiójában. A téma az MTVA és a Fortepan összecsapása, online felhasználások, és a szerzői jog megsértése. Ügyvédként szigorúan a szerzői jog szemüvegén keresztül vizsgáltam a témát. Nézd vissza!
Gálvölgyi János rádiós műsorában szórakoztató szerzői jogi gyorstalpalót adtam.
Gálvölgyi János hívott meg szerzői jogász ügyvéd vendégnek a Klubrádió „ÖTÖS” című műsorába! Én még nem nevettem ennyit médiaszereplés közben! Le lehet-e „védetni” a „GYÚRUNK, VAZE?” mondatot, hogyan ne csajozz Petőfi-verssel, mi a legkorábbi szerzői joggal kapcsolatos élményem, és miért hordom magamnál mindig a szerzői jogi törvényt?
Hallgasd vissza a beszélgetést itt.
Az RTL KLUB-nak interjút adtam Balázs Klári „plágiumperének” ügyében.
A videó megtekinthető az RTL Klub oldalán.
Balázs Kláriék „plágiumpere” lezárult, engem pedig szerzői jogban jártas ügyvédként arról kérdezett az RTL Klub, hogy mennyiben változott a szerzői jogi jogsértések bizonyítása az elmúlt évtizedekben. 3:15-től kezdődik a velem készült interjú!
Kertész Imre Intézet szerzői jogi-irodalmi konferenciáján felhasználási szerződésekről tartottam előadást.
A videó megtekinthető a Youtube-on.
Fontos megérteni, hogyan lehet szabályosan és érvényesen szerződni, ha megrendelésre ír valaki. A Kertész Imre Intézet „Hogyan lesz pénzem az írásból? című konferenciáján a szövegírók szerzői jogairól adtam elő.
Szellemi tulajdonnal kapcsolatos kerekasztal-beszélgetésre hívtak a Művészetek Völgyébe.
Nézd meg a bejegyzést Instagram-on.
A fesztivál utolsó napján egy nívós kulturális program része lehettem. Több prominens résztvevővel (úgy, mint Pomázi Gyula, az SZTNH jelenlegi elnöke, Bendzsel Miklós, az SZTNH korábbi elnöke, valamint Horváth Péter, a ProArt igazgatója) innovációról, a hazai befektetési kedvről és szerzői jogról beszélgettünk.
Népszavában interjút adtam szerzői jogi témában.
Olvasd el a cikket a Népszava oldalán.
Szerzői jogi kérdések a veszélyhelyzetben! Színházi előadások online közvetítése és otthonról sugárzott Facebook-koncertek témában arról kérdezett a napilap, hogy kell-e a szerzőtől, színészektől engedélyt kérni – 2020-ban a járvány első hullámában a Népszavának adtam interjút a témában!
Az Index kérdezett Ken Follett új regénye kapcsán.
A cikk elolvasható az Index oldalán.
Egy magyar író jogsértésként élte meg, hogy azonos címmel jelent meg hazánkban a világsikerű író regénye. Szerzői jogi szempontból más a helyzet.
Az RTL Klub híradója kérdezett a „Gyurcsány-show” paródiacélú kisvideója kapcsán.
A riporter kérdése, hogy ha az Austin Powers filmsorozatok egy részletét felhasználják a politikai kampány részeként egy kisfilmben, az sértett szerzői jogot, esetleg a paródiakivétel alá esik?
A riportot nézd vissza itt (regisztrációköteles).
NO PHOTO! Az építészeti fotózás jogi kérdései.
Az Építészfórumon megjelent tanulmányomban összefoglalom az épületfotókkal kapcsolatos szerzői jogi problémákat, és részletes gyakorlati útmutatót adok építészeknek és fotóművészeknek.
Botrány a Tháliában!
A Népszava kérdezett a „blackface” szerzői jogi megítéléséről a Martin McDonagh darabja körüli nézeteltérés kapcsán. A teljes cikket előfizetés mellett itt olvashatod el!
Menj biztosra, szerzői jogi ügyben vonj be szakértő kollégát!